Top 7 zagranicznych dań

Spaghetti - popularny przysmak wśród PolakówChoć bardzo wielu Polaków ceni sobie przede wszystkim rodzimą kuchnię, to jednak zagraniczne dania także są uwielbiane i zamawiane lub gotowane, w zależności od okoliczności. W każdym z państw można znaleźć coś ciekawego, z tym że niektóre z dań są o wiele bardziej popularne wśród polskich smakoszy.

Najpopularniejsze zagraniczne dania wśród Polaków

Top 7 bez wątpienia rozpoczyna słynna włoska pizza, która jest popularna nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. By zjeść jej tak zwany oryginał trzeba pojechać do Neapolu, jednakże w bardzo wielu restauracjach w Polsce także czekają bardzo pyszne jej odpowiedniki. To niewątpliwie danie, które zna każdy i niemal każdy je uwielbia.

Kolejnym rozchwytywanym przysmakiem jest oczywiście turecki kebab. W każdym niemal mieście można znaleźć restauracyjkę czy też bar szybkiej obsługi, w której czeka ta potrawa. Czasem nawet w różnych wersjach. Idealne na szybki obiad.

Wielką trójkę zamyka znów danie włoskie. Dlaczego? Ponieważ nie ma chyba w kraju osoby, która nie wie czym jest spaghetti. A jeśli jest, śpieszymy z odpowiedzią. To długi, cienki makaron przygotowywany na różne sposoby. Najsłynniejsze jest niewątpliwie spaghetti bolognese, czyli z sosem pomidorowym z mięsem mielonym, a także napoli – jedynie z sosem pomidorowym i przyprawami.

Kolejni faworyci, czyli co jeszcze jest popularne w Polsce

Co jeszcze jedzą Polacy? Wśród zagranicznych faworytów znajduje się także słynna golonka po bawarsku, która pochodzi z kuchni niemieckiej. I choć jest tłusta i bardzo kaloryczna cieszy się niezmiennym powodzeniem, zwłaszcza w połączeniu z mocniejszymi trunkami lub chociażby piwem. Równie znaną potrawą jest gulasz. Pochodzi on z Węgier i ma wiele odmian. Jednakże najpopularniejszą jest ta przygotowywana w bograczu, czyli wszystkie składniki są w jednym garnku.

W top 7 ulubionych potraw Polaków nie może oczywiście zabraknąć sushi, które z roku na rok staje się coraz bardziej znane i doceniane. To na szczęście jedna ze zdrowszych opcji delektowania się zagraniczną kuchnią. Podobnie jest z tortillą, kukurydzianym plackiem nafaszerowanym bogactwem warzyw, sosem i czasem mięsem. Ten meksykański przysmak pięknie zamyka top 7 ulubionych zagranicznych dań Polaków.

Zapisz

Zapisz